פסיכולוג קליני לוגו

אודות

פרופ' יונתן הנדלזלץ

בשנת 2006 סיימתי את לימודי הדוקטורט בפסיכולוגיה קלינית (Ph.D.) באוניברסיטת ת"א (שם למדתי גם לתואר ראשון ושני). נושא עבודת המחקר שלי הוא השפעת מתן אפשרויות בחירה בין טיפולים שונים על יעילות הטיפול הפסיכולוגי.
לאחר סיום הלימודים לתואר שני, עבדתי במשך ארבע שנים בצה"ל במדור מבדקי קצונה כפסיכולוג הבודק את התאמתם של מועמדים לתפקידי קצונה. כמו כן, עבדתי במסגרת התמחותי בפסיכולוגיה קלינית ארבע שנים במכון טריאסט-שריג לפסיכותרפיה ושנה במחלקה פסיכיאטרית פתוחה בבית החולים "שלוותה".
מאז שסיימתי את ההתמחות ב 2006, אני עובד כפסיכולוג קליני בקליניקה פרטית בהוד השרון. אני פוגש בקליניקה אנשים בכל הגילים (ילדים, נוער ומבוגרים) וכמו כן עוסק בטיפול זוגי ומשפחתי תוך שימוש בכלים מגוונים, בהם היפנוזה. אני משרת במילואים כפסיכולוג מדריך בבריאות הנפש בצה"ל. את הרשיון שלי באתר משרד הבריאות ניתן לראות כאן.

התחלתי ללמד כמרצה בסגל המכללה האקדמית ת"א-יפו בשנת 2005, ומשנת 2021 אני פרופסור לפסיכולוגיה קלינית. אני מלמד קורסים במסגרת לימודי התואר השני בפסיכולוגיה קלינית ובלימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה. אני מלמד גם באוניברסיטת ת"א בחוג להפרעות בתקשורת. מבין הקורסים שאותם אני מלמד ולימדתי בעבר: הדרכה בפסיכותרפיה, איבחון והערכה, שימוש במבחני דיווח עצמי, ראיון קליני, פסיכולוגיה התפתחותית, מבוא לפסיכולוגיה, תיאוריות אישיות, פסיכופתולוגיה, סמינר מחקר ועוד.

מאז שנת 2018 אני משמש כפרופסור חבר נלווה במחלקה לפסיכיאטריה באוניברסיטת מישיגן בארה"ב.

תחום המחקר העיקרי שלי הוא מעבר להורות. אני חוקר כיצד גורמי חוסן וסיכון, משפיעים על הורים. כיצד הם באים לידי ביטוי במצבי קושי שונים לאחר הלידה (בעיקר טראומה ודיכאון לאחר לידה) ובקשר של הורים וילדים. זהו תחום מחקר נרחב מאוד, המביא לידי ביטוי את הקשר בין הסביבה לאדם, והאופן בו גורמים מצביים ותכונתיים משתלבים בהשפעה על מצבים נפשיים.

קישורים למחקרים ומאמרים מדעיים ניתן למצוא ב:

https://www.researchgate.net/profile/Jonathan-Handelzalts

https://scholar.google.co.il/citations?user=GQu-JzYAAAAJ&hl=en

פרופ' יונתן הנדלזלץ- פסיכולוג קליני מומחה-מדריך, מורשה להיפנוט.
שמואל הנביא 8, הוד השרון.

תפריט נגישות