פסיכולוג קליני לוגו

אודות

ד"ר יונתן הנדלזלץ

1999-1996 : תואר ראשון בפסיכולוגיה, אוניברסיטת ת"א.

2001-1999 : תואר שני בפסיכולוגיה קלינית (בהצטיינות)

2006-2001: לימודי דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית (Ph.D.), אוניברסיטת ת"א. נושא עבודת המחקר שלי הוא השפעת מתן אפשרויות בחירה בין טיפולים שונים על יעילות הטיפול הפסיכולוגי.
במשך ארבע שנים עבדתי בצה"ל במדור מבדקי קצונה כפסיכולוג הבודק את התאמתם של מועמדים לתפקידי קצונה. כמו כן, עבדתי במסגרת התמחותי בפסיכולוגיה קלינית ארבע שנים במכון טריאסט-שריג לפסיכותרפיה ושנה במחלקה פסיכיאטרית פתוחה בבית החולים "שלוותה".
כיום אני עובד כפסיכולוג קליני בקליניקה פרטית בהוד השרון. אני פוגש בקליניקה אנשים בכל הגילים (ילדים, נוער ומבוגרים) וכמו כן עוסק בטיפול זוגי ומשפחתי תוך שימוש בכלים מגוונים, בהם היפנוזה. אני משרת במילואים כפסיכולוג מדריך בבריאות הנפש בצה"ל.

אני מלמד כמרצה בסגל המכללה האקדמית ת"א-יפו. אני מלמד קורסים במסגרת לימודי התואר השני בפסיכולוגיה קלינית ובלימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה. אני מלמד גם באוניברסיטת ת"א בחוג להפרעות בתקשורת. מבין הקורסים שאותם אני מלמד: איבחון והערכה, שימוש במבחני דיווח עצמי, ראיון קליני, פסיכולוגיה התפתחותית, מבוא לפסיכולוגיה, תיאוריות אישיות, פסיכופתולוגיה, סמינר מחקר ועוד.

תחומי המחקר שלי כוללים:

  1. מחקרים הקשורים להערכת יעילות טיפולים פסיכולוגים – אני עוסק בתחום של הערכת יעילות של טיפול פסיכולוגי, עמדות של מטופלים ומטפלים בנוגע לטיפול וחקר הגורמים המשפיעים בטיפול פסיכולוגי.
  2. שימוש במבחנים פסיכולוגים כחלק מהערכת אישיות לצרכים קליניים ותעסוקתיים – אני עוסק במחקר של כלי הערכה בפסיכולוגיה קלינית ותעסוקתית. שימוש במבחנים השלכתיים, מבחני דיווח עצמי והשילוב בין הפרספקטיבות השונות להערכה אינטגרטיבית. כמו כן אני חוקר כלי מיון בתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית.
  3. פסיכולוגיה רפואית – אני עוסק במחקר בנושאי השפעת מצבי מחלה ולחץ על בריאות נפשית. כמו כן אני עוסק בחקר הנושא של פחד מלידה והשפעתו על תהליך הלידה והעדפה לניתוח קיסרי. אני עוסק בפיתוח טיפולים המתאימים לטיפול בפחד זה.
  4. טיפול באמצעות האינטרנט – אני מתעניין באופן בו משפיעות התפתחויות טכנולוגיות על הטיפול הנפשי המסורתי. השפעתם של ה SMS, אימיילים, תוכנות צ'אט ושיחות וידאו על הטיפול הנפשי. אני חוקר כיצד ניתן לשלב את ההתקדמויות הטכנולוגיות בטיפול הפסיכולוגי מבלי לאבד את היתרונות של המגע הבינאישי הבלתי אמצעי. אני עוסק בעמדותיהם של מטפלים ומטופלים בנוגע לשינויים העוברים על הטיפול הנפשי המאה העשרים ואחת.

ד"ר יונתן הנדלזלץ- פסיכולוג קליני מומחה-מדריך, מורשה להיפנוט.
שמואל הנביא 8, הוד השרון.