פסיכולוג קליני לוגו

על הטיפול

אני מציע טיפול פסיכולוגי בגישה פסיכודינאמית-הומניסטית הנותנת מקום לאדם ולצרכיו. מעבר לכך אני משתמש בטכניקות שונות, לפי הצורך. כפסיכולוג קליני, אני מאמין כי קשיים ומשברים בחיים הם הזדמנות לשינוי, ובאמצעות טיפול פסיכולוגי ניתן לעזור להתגבר עליהם ולהשתמש בהם לצורך גדילה והתפתחות. אני עובד עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים, כמו גם עם זוגות. .

כפסיכולוג קליני, מטפל וגם חוקר, אני עוסק הרבה במחשבה על הגורמים המשפרים את יעילות הטיפול הפסיכולוגי. אני מאמין כי הפסיכולוגיה הקלינית מאפשרת מסגרת מלאה ומעמיקה לעזרה והקלה נפשית. מתוך הכתיבה התיאורטית והמחקר האמפירי המתעדכן ללא הרף, הפסיכולוגיה מציעה אפשרויות טיפול רבות ומגוונות המתאימות לאנשים שונים, במצבים שונים.

כמטפל וחוקר אני עוסק באופן בו התפתחויות טכנולוגיות משפיעות על הטיפול הנפשי. כיצד ניתן לשלב ולהשתמש באינטרנט ובעולם הוירטואלי באופן שבו הטכנולוגיה תשפר את הטיפול הפסיכולוגי ותעניק לו אפשרויות נוספות. עם זאת, אני עסוק גם בחיפוש פתרונות שיאפשרו לשמור על המגע הבניאישי הבלתי אמצעי שמתרחש בטיפול הפסיכולוגי, כי אין תחליף לפגישה בעולם האמיתי- שם מתרחשים החיים.

אני מאמין כי יש צורך להתאים את סוג הטיפול הפסיכולוגי לאדם ולצרכיו. יש אנשים הזקוקים לתהליך קצר המכוון להתמודדות עם נושא או בעיה מוגדרים, ויש אנשים שמחפשים טיפול וליווי ארוכים יותר הקשורים לשאלות רחבות יותר או שעדיין אינן ברורות דיין. לעיתים הטיפול קשור להתלבטות מקצועית ספציפית או כל קושי נקודתי אחר ולעיתים הטיפול קשור להתמודדויות נרחבות יותר כמו קושי ביצירת קשר, מצב רוח ירוד או כל קושי אחר. סוג הטיפול הפסיכולוגי שאני מציע נקבע בהתאם לצרכים של האדם הפונה, צרכים אותם אנו מבררים יחדיו בפגישות הראשונות.

הפגישות הראשונות נתפסות על ידי כתהליך הדדי שנועד לבדוק את ההתאמה בין המטפל למטופל. בפגישות אלה אני מברר ביחד עם האדם הפונה לטיפול את הקושי שהביא אותו לבקש את עזרתי ואנו מבררים יחדיו את מידת ההתאמה של מה שאני מציע למה שהוא זקוק. בסוף תהליך ההערכה הראשוני אנו מחליטים יחדיו על המשך הטיפול.

הקליניקה שלי נמצאת בהוד השרון במיקום שקט אך מרכזי ונגיש לתחבורה ציבורית מרעננה, כפר סבא, הרצליה, פתח תקווה והיישובים באזור.

פרופ' יונתן הנדלזלץ, פסיכולוג קליני מומחה- מדריך

שמואל הנביא 8, הוד השרון.

תפריט נגישות