פסיכולוג קליני לוגו

טיפול זוגי

זוגיות היא דבר חשוב מאוד בחיים המודרניים. אל מול קשיי היום יום, הדאגות בחיי העבודה ודאגות ההורות, מערכת היחסים הזוגית היא המקום בו אנחנו מצפים ורוצים לקבל תמיכה והבנה. קשר שבו נקבל הכלה, אהבה ועזרה. אבל, גם ביחסים שהם טובים בבסיסם ומהותם עלולים להתגלות לעיתים קשיים ומהמורות.

החיים בזוגיות הם דבר מאתגר ולא מובן מאליו. חיים זה לצד זו וזו לצד זה דורשים התפשרויות, דאגה, עמידה בלחצים, תסכולים ובעיקר עבודה בלתי פוסקת. אל מול התפיסה הרומנטית של האהבה, שבאה ללא מאמץ ומתגמלת תמיד, עומדים חיי היום-יום. כיצד מתמודדים עם השגרה, השחיקה ועם משברים?

חיי הזוגיות גם משתנים לאורך טווח החיים. מה שהיינו צריכים מבן/בת הזוג כשרק הכרנו, שונה ממה שאנחנו צריכים כאשר יש לנו משפחה משותפת, ושונה כאשר הילדים עוזבים את הבית. גם בן/בת הזוג צריכים דברים משתנים מאיתנו. בכל שלב בחיים יש שינויים, שהמערכת הזוגית צריכה להסתגל אליהם. מעבר לכך, בני אדם משתנים. מי שהיינו ומה שרצינו בגיל 20, שונה ממה שאנחנו אוהבים ורוצים בגיל 40 או בגיל 75. לא תמיד בן או בת הזוג מסתגל לשינוי באותו הקצב בו אנחנו משתנים.

בטיפול פסיכולוגי זוגי ניתן להתמודד עם הקשיים הללו ולאפשר חיים זוגיים טובים ומספקים למרות ואולי בגלל הקשיים שמובנים לתוך המערכת הזוגית. בטיפול הזוגי ניתן לראות למה זקוק כל אחד וכיצד בן/בת זוגו/ה יכולים להעניק זאת. זוגיות טובה היא מקום בו עובדים על הקשר שממשיך להשתנות כל הזמן.

אני מאמין כי המסגרת של הפסיכולוגיה הקלינית מציעה אפשרויות רבות ודרך התבוננות מעמיקה על יחסים זוגיים. מתוך עבודתי כפסיכולוג קליני עם זוגות רבים, אני מאמין כי עולמנו הפנימי משפיע רבות על דפוסי היחסים הזוגיים אותם אנו יוצרים. מתוך עבודה זאת, ניתן ליצור מסגרות טובות ובטוחות עבור זוגות רבים. בטיפול זוגי ניתן לתת מקום בטוח שבו אפשר לדבר על הקשיים והמהמורות, באווירה שמאפשרת. לדבר על נושאים שלא קל לדבר עליהם לבד, ולקבל עזרה בהתמודדות עם הקשיים.

פרופ' יונתן הנדלזלץ- פסיכולוג קליני מומחה-מדריך, מורשה להיפנוט.
שמואל הנביא 8, הוד השרון.

תפריט נגישות